Güzel Yemek Güzel Masa İster…

photo[4] Demiştim ya yılın benim açımdan en hummalı ayı, iş güç dışında hediyeler, yemek davet planları birde bu rutine ek olarak ilk defa ağır misafirimiz var. Bu cumartesi günü onaltı günlüğüne Hülya eve dönüyor. Gören derki sanki eve bir ordu yatıya geliyor. Bir telaş bir hazırlık bir heyecan. Arada aklım ”artık bu sürekli bir durum alışmak lazım” deyince kalbimde bir sızı anlatılmaz ama sevgili Aslı’nın sözü aklıma geliyor hemen. Aslı, Hülya giderken demiştiki ”onun iyi olduğunu gördükçe, yaşadıkça sende iyi olacaksın”. Gerçekten de ne kadar doğru bir tesbit. Tüm kuzular mutlu, şanslı, sağlıklı olsunlar. Anneler zaten o zaman çok iyi. Evet konu dağılmadan Yeni Yıl sofralarına gelelim. Aslında gönlüm istiyor ki çok geniş bir alanım olsun ağaç ve süsler dışında evin mobilyalarını özellikle yemek sandalyelerini de Christmas ve Yeni Yıla özel değiştirebileyim. İşte böyle bir şansım olsa aşağıdaki sandalyeler ilk alacak listemde..

photo

Ama tabi ağaç, çiçek, tabak, çanak, aksesuar dışında evde Aralık ayında bir değişiklik benim için şimdilik hayal. Onların bile saklanması kaldırılması bir olay. Ciddi bir yer işgal ediyorlar ve yalnızca senede bir ay kullanılıyorlar. Zaten her sene bir servis tabağı, bir vazo, yeni bir masa örtüsü, ilave süsler dedikçe  çığ gibi büyüdüler.  Bu sene New York Bergdorf  Goodman’da gördüğüm bu masa en beğendiğim masaydı. Hem aksesuarları hemde sandalyeleri ile..

photo[3]

photo[1]

Aklım bu masada ve aksesuarlarda kalmadı değil. Ama bu seneki kararım olan kırmızı ağırlıklı bir sofra kurmak içinde yeterli malzemeyi toparladım.

photo[2]

Bu Yazı Hakkında Yorum Yapılmamış - "Güzel Yemek Güzel Masa İster..."

    Bir Yorum Yaz