Nice pazarı…

Pazarlara bayılırım. Benim için gerçek alışveriş. Tatil demem yaz demem her yerde pazarın tadını çıkartırım. İşte size Nice Pazarından karaler. image

Rengarenk domates tezgahı beni hemen kendine çekti. hemen bir domates alışverişi yapıp Mutfak Masamın üzerinde rengarenk bir domates salatası hayal ettim. Sarı, kırmızı, pembe, yeşil ve siyah bir arada. Sarı ve siyahı İstinye Carrefour’da bulabiliyorum. bahar ve yaz aylarında Macro’da pembe domates bulmak mümkün. şık bir akdeniz sofrası için aklınızda olsun.imageimageimage

Fransa deyince Pazar deyince olmazsa olmazlardan biri şekerlemeler. Beni benden alan rengarenk meyve şekerlemelerinin aromasını kaybetmeden ve hiç suyunu salmadan bu denli canlı yapabilmelerindeki en büyük sır meyvelerin şekerlemeye uygun olarak yetiştirilmeleri.

imageRengarenk tuz standı. İşte Nice pazarından Mutfak Masama götürülebilecek bir hediye..Tuzun karıştığı malzemenin kokusunu emebilme özelliği sayesinde farklı koku, aroma ve renklerde çeşitli tuzlar elde edilebiliyor. İsterseniz evde de adaçayı, sarımsak, kekik gibi yemeklerde aromasını sevdiğiniz  malzemelerim tuzlarını deneyebilirsiniz.

image

Ve dondurma molası. Nice’in ünlü dondurmacısı Fenocchio’ya uğramadan olmaz. Klasik dondurma tatlarının dışında Siyah Zeytinli’den tutun Lavantalı, Domates ve Fesleğenli bir çok tad ile dondurma ile eğlenmişler.  Gül ve kurutulmuş Lavanta çiçeklerinden yapılmış tatlar ilginçti.

image

Bu Yazı Hakkında Yorum Yapılmamış - "Nice pazarı..."

    Bir Yorum Yaz