Levain Bakery..

photo[4]

Benim için yeni bir keşif. New York’ta en güzel kurabiyelerini bulabileceğiniz dükkanlardan biri. Merdiven altında küçücük fırınıda içinde olan bir kurabiye dükkanı. Ve tabi New York’ta her güzel yiyeceğin önünde olduğu gibi bunun önünde de sürekli bir kalabalık var.

photo[7]

photo[5]

Bizimkilerin favorisi dev kurabiyeler. Bir tanesini bitirmek iki günümü aldı ama tadı nefis. İçinde çikolatalar erimiş bademli kurabiyeler ve muhteşem çikolatalı kurabiyeler enfesti. Çikolatalı kurabiye değil sanki bir fudge yiyorsun gibi. Benim için biraz fazla ama Hülya ve Murat bayıldı. Tam Amerikan stili dev,  somun ekmek görüntüsünde,  şekilsiz ama nefis.

photo[3]

Üzümlü Cevizli Elmalı Roll

Üzümlü Cevizli Elmalı Roll

Ben üzümlü roll’u da çok beğendim. Roll dedikleri ekmek hamuru gibi ama sağlam bir ekmek hamuru içini malzeme ile dolduruyorlar. Hülya çikolatalı roll yedi ve şokellalı ekmek gibi dedi. Ama ceviz, elme kurusu ve üzümlüsü çok güzeldi. Görüldüğü üzere dükkandaki herşeyden yedik. Sadece baget ve bagetden yapılmış sandwichler kaldı onuda gelecek sefer dedik.

photo[6]

Muratın yediği blueberry Muffın muhteşemdi. Asıl büyük sürpriz yakında tarifler gelecek. Hülya okula götürsün o kadar çok kurabiye aldık ki diye çalışanlarla ahbap olduk.

 

Levain Upper West Side 

167 West 74th St New York, NY, 10023

Bu Yazı Hakkında Yorum Yapılmamış - "Levain Bakery.."

    Bir Yorum Yaz