Kar Fırtınasında Mutfakta Çiftlik Havası…

photo[3]

Soğan sepetim tam istediğim gibi oldu. İşte bugünün hoşluğu. Dışarda lapa lapa kar yağıyor. Dışarı çıkmama kararı aldım bilgisayar karşısında elimde kahve tembel tembel oturuyorum. Öğleye doğru kapı çaldı. İpekhanım Çiftliğinden koca bir koli dolusu siparişlerim gelmiş. Bir anda mutfakta, içimde  sıcacık oldu. 21 Aralık’ta Hülya burda. Şimdiden siparişleri var. Erişteler, sarma için yapraklar onun için ayrıldı. Balkabağınının bir kısmı tatlı yapılacak bir kısmı için Tula balkabağı çorbası tarifi istemişti ona bir çorba geliştireceğim. Ama yine söylüyorum. Şu anda mutfağın en gösterişlisi soğan sepeti. Mor soğan, kuru soğan (kırmızı-turuncu olan), gümüş soğan, küçücük arpacık soğanları ile çok şık bir sepet oldu.

photo[2]

İpek Hanım Çiftliği Nazilli’de Pınar Hanım’ın muhteşem rüyası. Konsepte hayranım. Ürünlerini denemek çiftlikle ilgili detaylı bilgi almak isterseniz tıklayın.  Ayrıca kırmızı pirinç istemiştim denemek için Burdur pirinçleri ile beraber gelmiş. Bu senenin kuru fasulyesi ve deli ufacık nohutlarda. Kışın lezzetleri tastamam karşımda. Allah’a çok şükür. Allah olmayanlara da versin demek geldi içimden bu kış gününde. photo[1]

Köy ekmeğinin tadı muhteşem. Çok iyi mayalanmış gözenekleri ince ve homojen. Hemen kızartıp yağan karı seyrederek çayın yanında tereyağı reçel yaptık. Buzdolabında yer olsa tüm aylık ekmeği buradan isterim. Artık bakacağız çaresine.  Tembelliğim bir anda kayboldu. Büyük bir keyifle yemek yapmaya koyuldum.

 

Bu Yazı Hakkında Yorum Yapılmamış - "Kar Fırtınasında Mutfakta Çiftlik Havası..."

    Bir Yorum Yaz